Xfire Kullanamayanlar İçin HyperCam Video Çekim ve Upload Klavuz

Xfire Kullanamayan Kişiler Hypercam İsimli Video Çekim Programını İndirsinler.İndirdikten Sonra Kurun,ve Hypercam’ın Kısayolundan Programı Açsın.


Videoda Ekranın Tamamını Görüntülemek İstiyen Kişiler Ayarlarını Resimdeki Gibi Yapsınlar.İlk Ayarlar ile Mouse den Ekran Boyutu Ayarlanıyor.
İlk Ayarları Yaptıktan Sonra Hot Keys’e Tıklıyın.

Hot Keys Kısayol Tuşu Atama,İlki Başlat Durdur İstediğiniz Bir Tuşu Atayın,İkincisi Duraklat Devam Et,Üçüncüsü Tek Kare Çekim(Durdurulmuş Modda)
Kısayol Tuşlarınızı Ayarladıktan Sonra AVI File’e Tıklayın.

AVI File Name:Bölümüne Bilgisayarda Videolar İçin Belirlediğiniz Bir Klaösür Adresini Girebilir veya Browse Butonuna Tıklayarak Klasörü Seçebilirsiniz.Video İsimlerinin Rakam ile Olmasını İstiyorsanız Add sequential number to the file name’ı İşaretleyin.Eğer Video Çekerken Video ile Birlikte Seside Kaydetmek İstiyorsanız Record Sound’uda İşaretleyin.Videonuzu Upload Edeceğiniz Sitenin Codec Bileşenlerine Uyması İçin Video Compressor’dan Upload Edeceğiniz Sitenin Codec’ini Seçiyorsunuz.Frame compression quality ise Videoyu Sıkıştırma Kalitesi %75 İdeal Olduğu İçin Olduğu Gibi Bırakın %100 Gibi Oranlarda Videoyu Çeker iken Bilgisayarınız Kasabilir.Ayarlarımızı Yaptıktan Sonra Sound’a Tıklıyoruz.

Eğer Sesi Videoyu Çekerken Kaydetmek İstiyorsanız “Record Sound” u İşaretleyin.Bilgisayar Ses Özelliklerinize Göre de Diğer Ses Ayarlarınızı Yapın veya Resimdeki Gibi İdeal Olarak Bırakın.Ayarlarımızı Yaptıktan Sonra Other Options’a Tıklayalım.

Burada Videodaki Seslerin Ne Kadarını Ne Oranda Alması vb. Ayarlar Var Burayı Ellemeden Geçin.License’ye Tıkladığımızda ise.

Program Lisansı Olan Kişiler Lisense Bölümüne Lisans Bilgilerini Girip Lisanslı Olarak Daha Çok Seçenek İle HyperCam Programını Kullanabilirler.
Programın Hiç Bir Kısıtlaması Yoktur Kullanım Süresi Sınırsızdır.
Şimdi Gelelim Video Upload Kısmına Videoların Net Olabilmesi İçin Burada Xfire Upload Programını İhtiyacımız Var.Bilgisayarında Xfire Yüklü Olmayan Kişiler X-Fire Ticket için videoların upload edilmesi Başlıklı Konudan Yararlanarak İndirip Kurun ve Konunun Tamamını Okuyarak Xfire’nin Nasıl Kullanılacağını Öğrenin..Daha Sonra Xfire’ye Girelim.

Girdikten Sonra Araçlar→Ayarlara Tıklayalım.

Açılan Ayarlar Bölümünde Karşımıza Bir Çok Seçenek Çıkacaktır,Bu Seçeneklerden Video Bölümüne Tıklıyoruz.Enkin Video Capture İşaretli Değil ise İşaretliyoruz.Hypercam’da Seçtiğimiz Klasör Olan Örnek Klasörü Xfire Programında da Seçiyoruz.

Seçtikten Sonra Tamam Diyoruz ve Klasörü Seçmiş Oluyoruz,Sağ Üst Köşedeki X (Kapat) İşaretine Tıklamıyoruz Ayarlar Bölümünün En Altında Bulunan Tamam Butonuna Basıyoruz ve Ayarlarımızı Kaydetmiş Oluyoruz.Daha Sonra Çektiğimiz Videoları Upload Etmek İçin Xfireye Giriyoruz Üye Girişimizi Yaparak Sol’da Resimli Bir Şekilde Bulunan Menüdeki Videolar Seçeneğine Tıklıyoruz.Upload Etmek İstediğimiz Videolara Sağ Tıklayarak Video Upload Seçeneğine Tıklıyoruz Başlık,Açıklama ve Fotoğraf Seçtikten Sonra Upload Ediyoruz veya Upload Etmek İstediğimiz Videonun Üzerine Tıklıyoruz Sağ Köşede Açılan Bölümdeki Upload Butonuna Basarak Başlık,Açıklama ve Fotoğraf Seçtikten Sonra Upload Ediyoruz.Herkese Kolay Gelsin,İyi Oyunlar

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !